Inga Mikštaitė Pasaulio KWU čempionė 2017.12.09 -10

Garbė ir didelė atsakomybė atstovauti Lietuvą Pasaulio čempionate. Ilgas ir sunkus pasiruošimas svarbiausiam metų startui nebuvo lengvas nei mūsų klubo sportininkei Ingai Mikštaitei , nei jos treneriui Gediminui Varkalai. Prieš 5 mėnesius iškovotas brondzos medalis WKO pasaulio čempionate (Kazachstane) įpareigojo dar labiau dirbti, taisyti klaidas ir ieškoti naujų taktikų. Kasdieninės treniruotės davė puikius rezultatus varžybose.

SVEIKINAME INGĄ MIKŠTAITĘ ir trenerį GEDIMINĄ VARKALĄ iškovojus PASAULIO ČEMPIONĖS TITULĄ (KWU , JEKATERINBURGAS).

Pasaulio čempionatas yra išskirtinis renginys, vykstantis kas 2 metus. Papulti į tokias varžybas nėra lengva. Kiekvienoje svorio kategorijoje dalyvauja po vieną šalies atstovą. Varžybos vyksta dvi dienas. Pirmąja dieną sportininkams reikėjo įveikti 3 -4 kovas, antrąją dieną varžybų atidarymas ir finalinės kovos.

Pirmąją dieną Ingai teko įveikti 3 varžoves iš Lenkijos, Vengrijos ir Rusijos. Pirmos dvi kovos didelių sunkumų nesukėlė, tačiau pusfinalyje Ingai teko kovoti su Rusijos kovotoja. Kova nebuvo lengva, tačiau po pirmojo pratęsimo visų teisėjų vėliavėlės kilo į Ingos pusę. Trenerio ir Ingos džiaugsmui pusfinalio barjeras pagaliau buvo įveiktas. Sekmadienį laukė finalas su tituluota, du kartus Pasaulio vicečempione Emma Markwell.

Išaušus sekmadienio rytui nuotaikos nebuvo labai geros, galimai lūžęs kojos pirštas, stipriai sumušta ranka, visas kūnas tarsi ne savas, bet tai ne priežastis pasiduoti. Reikėjo eiti ir kovoti. Finalinė Pasaulio čempionato kova, dvi patyrusios kovotojos, abiejų tikslas – aukso medalis. Kova nuo pirmųjų sekundžių prasidėjo aštriai ir energingai. Tačiau jau po 20 sekundžių Ingai pavyko atlikti savo firminį suktuką ir pelnyti wazari. Iki paskutinės kovos sekundės kova vyko aktyviai ir pasibaigus pagrindiniam laikui Inga buvo paskelbta Pasaulio čempione sv.kat. iki 60 kg.

https://www.15min.lt/sportas/naujiena/kovinis-sportas/tris-titulus-pasaulio-cempionate-nuskyne-karate-meistrai-norejome-pasimegauti-kovomis-864-894746

Reportažas apie Pasaulio čempionatą.

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013680778/sporto-zinios#wowzaplaystart=0&wowzaplayduration=303000