2016 rugpjūčio 9

Apie klubą

Klubo „Kariai“ pirmininkas ir treneris Gediminas Varkala pats kyokushin karate pradėjo sportuoti 1988 metais pas trenerį Remigijų Kaminską. Metai po metų, laiptelis po laiptelio, ir 1996 metais Gediminas Varkala, egzaminuojamas žymaus kyokushin karate 7 DAN‘o meistro Howard Collins, išlaikė 1 DAN‘o egzaminą.

Jau ryšėdamas juodąjį diržą Gediminas Varkala nenustojo sunkiai sportuoti ir toliau kėlė savo kvalifikaciją. Derindamas trenerio darbą su asmeninių tobulumo viršūnių siekimu, 2002 metais jis nuvyko į Švediją, kur pas tą patį 7 DAN‘o meistrą Howard Collins išlaikė 2 DAN‘o egzaminą.

Dar po šešių metų intensyvių treniruočių, 2008 metais Gediminas Varkala Sankt Peterburge vykusiame Pasaulio kyokushin karate čempionate, egzaminuojamas paties Pasaulio shinkyokushin karate organizacijos prezidento Kenji Midori, išlaikė 3 DAN‘o egzaminą.

Savo trenerio karjerą Gediminas Varkala pradėjo 1991 metais ėmęs treniruoti pirmąją vaikų grupę. Vėliau jis įkūrė Kauno vaikų ir jaunimo karatė kiokušin klubą „Warriors“, kuris 1996 metais buvo pervadintas į klubą „Kariai“. Per daugelį metų klube susiklostė gražios tradicijos šiltu metų laiku rengti treniruotes lauke, švęsti Kalėdas, gimtadienius, važiuoti į Lietuvos kyokushin karatė federacijos rengiamas stovyklas Palangoje. Šilta atmosfera klube skatina vaikus bendrauti draugiškai, kartu siekti vis aukštesnių sportinių rezultatų.

Gediminas Varkala aukštąjį išsilavinimą įgijo baigęs Kūno kultūros institutą, kur įgytas žinias vėliau sėkmingai taikė praktikoje, treniruočių metu. Per visą devyniolikos metų trenerio darbo ir klubo gyvavimo laikotarpį, Gediminas Varkala išugdė daug Lietuvos čempionų ir prizininkų visose amžiaus grupėse. Dar daugiau jo treniruojami vaikai laimėjo įvairių klubinių varžybų taurių. Galima būtų paminėti Karių klube sportavusius Laurą Petraitytę, Akvilę Vitkauskaitę, Rasą Saženytę, Paulių Tamulevičių, Saulių Venslauską ir Andrių Draugelį, kuris, beje, ir iki šiol aktyviai sportuoja klube ir jau yra 1 DAN‘o meistras.

Taip pat klube šiuo metu sportuoja 2010 metų Lietuvos vaikų (iki 12 metų) kyokushin karatė čempionė Dalia Jevaltaitė (5 Kyu) ir 2010 metų Lietuvos jaunučių (iki 14 metų) čempionė Ieva Emilija Barzdžiūtė (2 Kyu).

Tačiau daugiausiai iš klube sportavusių narių yra pasiekusi 2 DAN‘o meistrė Inga Mikštaitė. Daugkartinė Lietuvos čempionė, įvairių turnyrų Lietuvoje ir užsienyje laimėtoja, Pasaulio kyokushin karatė čempionato prizininkė, 2010 metais savo trofėjų kolekciją papildė ir Europos čempionės titulu.

Pats Gediminas Varkala yra tarptautinės kategorijos kyokushin karate varžybų teisėjas. Jis nuolat domisi kyokushin karate raida, tobulina techniką, dalyvauja įvairiose šalyse rengiamuose seminaruose, stovyklose, kur įgytą patirtį treniruočių metu perteikia savo auklėtiniams. Trenerio Gedimino Varkalos ateities planuose 4 DAN‘o egzaminas. Tai bus ne tik jo puikios fizinės formos, technikos ir žinių patikrinimas, bet ir pelnytas jo ilgametės veiklos įvertinimas.