2016 rugpjūčio 19

Dojo etiketas

Daugelis dalykų, kuriuos mes darome Dojo (jp. treniruočių salė) mes darome dėl tam tikrų priežasčių, siekdami konkretaus tikslo. Dojo etiketas buvo sukurtas siekiant padėti mums treniruotis ir suprasti kyokushin. Dojo etiketas gali būti skirtingas atskirose šalyse, tačiau pagrindinės sąvokos ir taisyklės visur yra tos pačios. Taip pat yra daug nerašytų taisyklių, kurias mes turime išmokti stebėdami kitus mokinius.

Visada, kai įeinate ar išeinate iš Dojo, nusilenkite viduje vienoje pusėje esantiems mokiniais ir pasakykite Osu, po to pasisukę į kitų mokinių pusę (apie 45 laipsnių kampu), dar kartą pasakykite Osu.

Osu yra tarptautinis Kyokushin pasisveikinimas. Visi sveikinimai, kurie yra pasakomi žodžiuOsu, turi būti tariami garsiai ir aiškiai. Osu gali būti sakoma norint parodyti instruktoriui, kad jūs suprantate ką jis pasakė ir visada turi būti naudojamas vietoj žodžio „taip“.

Jeigu pavėlavote į užsiėmimą, įėjęs į Dojo privalote garsiai pasakyti Osu ir stovėti Fudo dachi stovėsenoje, kol instruktorius leis dalyvauti užsiėmimuose.

Prieš įeinant į Dojo, kimono turi būti švarus ir tvarkingas, diržas tvirtai surištas.

Susitvarkyti savo kimono arba perrišti savo diržą galite tik nusisukę nuo instruktoriaus ar pagrindinės treniruotės dalyvių grupės.

Mokiniui nėra leidžiama išeiti iš Dojo neatsiklausiant instruktoriaus.

Dojo negalima valgyti, kramtyti gumos, dainuoti triukšmauti ar kitaip trukdyti kitiems mokiniams ir instruktoriui. Atsigerti vandens galima tik per paskelbtas trumpas pertraukėles, o kitu laiku tik leidus instruktoriui.

Užsiėmimų metu kalbėti draudžiama. Jei norite ko nors paklausti, turite pakelti savo ranką aukštyn ir laukti, kol instruktorius leis jums kalbėti.

Kiekvieno kojų ir rankų nagai turi būti švarūs ir trumpai nukirpti, kad išvengti traumų kontakto metu. Ateidami į Dojo visada įsitikinkite, kad jūsų kojų, nagai ir rankos yra tvarkingi. Užsiėmimų metu jūs treniruojatės kartu su kitais mokiniais, todėl turite suprasti, kad niekas nenori treniruotis su tuo, kuris yra nešvarus.

Į užsiėmimus draudžiama ateiti sergant ar blogai jaučiantis, kad nepakenkti savo sveikatai ir neužkrėsti kitų mokinių.

Jei turite mobilųjį telefoną arba žinučių atsakiklį, prieš įeinant į Dojo visada juos išjunkite.

Dėl saugumo ir tvarkingumo treniruočių metu nedėvėkite jokių papuošalų – žiedų, auskarų, grandinėlių ir kt..

Su batais įeiti į Dojo draudžiama.

Dojo jūs visada turite elgtis tinkamai, atidžiai išklausyti ir laikytis instruktoriaus nurodymų. Negalima gaišinti savo ir kitų laiko, jei nesate nusiteikę treniruotis rimtai ir nerodote garbingo požiūrio į karate.