2016 rugpjūčio 19

Apie kyokushin karatė

Karatė išvertus iš japonų kalbos reiškia tuščia ranka. Ši sąvoka atsirado XVII amžiaus pradžioje, kai japonai užgrobė Okinavą. Tuomet vietiniams gyventojams buvo draudžiama turėti bet kokius ginklus ir jie, siekdami apsiginti nuo plėšikų ir prievartautojų, mokydavosi kovos meno – apsiginti tuščiomis rankomis. Karatė raida buvo labai sudėtinga. Iš daugelio įvairių, jau seniau naudotų kovos būdų, karatė paėmė jai naudingus veiksmus ir pratimus, juos tobulino bei kūrė naujus. Pirmasis susisteminęs karatė techniką buvo Gičin Funakoši – profesorius iš Okinavos, kuris 1922 metais atvežė karate meną į Japoniją. Būtent pas jį karatė meno mokėsi legendinis Matsutatsu Oyama, kuris apibendrinęs keleto kovos būdų naudojamą techniką sukūrė naują karatė stilių – kyokushin.
Kyokushin šiandien yra žinomas kaip stipriausias karatė stilius, išsiskiriantis atletiškumu, jėga, paprastais ir efektingais veiksmais.
Kyokushin – tai kovos mokslas ir filosofija, sukurtas iš gilios senovės kilusios žmogaus minties, talento, patirties ir sunkaus darbo.
Sukūręs naują karatė stilių, M.Oyama įkūrė ir organizaciją, vienijančią kyokushin stilių sportuojančius žmonės, pavadinimu Kyokushinkai.
Kyokushinkai išvertus iš japonų kalbos reiškia absoliučios tiesos bendruomenė. Tai ne tiek sportas, kiek gyvenimo kelias, kurio pagrindiniu tikslu yra maksimalių dvasinių ir fizinių žmogaus galimybių vystymas bei išsilaisvinimas iš ydų ir prietarų.
Absoliučios tiesos įsikūnijimo žmogus siekia per sunkius nuolatinius užsiėmimus, dvasines – psichologines treniruotes ir griežtą tvarką. Tai paaiškina ir tas faktas, kad nepaisant plataus Kyokushinkai mokyklų ir klubų paplitimo, jose visam laikui pasilieka tik stipriausi ir atkakliausi. Kyokushin karatė sukūrėjas Matsutatsu Oyama sakė, kad aukščiausias karatė tikslas yra ne paprastas fizinis vystymasis, bet geriausių žmogaus savybių visumos siekimas. Jei dvasinis vystymasis ignoruojamas, karatė užsiėmimai tampa beprasmiais. O dvasinis karatė pagrindas yra formuojamas būtent per atkaklias fizines treniruotes.
Nors po M.Oyamos mirties jo sukurta organizacija suskilo į keletą atskirų organizacijų, visos jos remiasi ir vadovaujasi M.Oyamos sukurta filosofija, teorija ir praktika.