2016 rugpjūčio 19

MASUTATSU OYAMA

20100912052231Oyama Masutatsu yra pilno kontakto karate stiliaus Kyokushinkai įkūrėjas. Jis gimė 1923 m. liepos 27 d. dabartinės Pietų Korėjos teritorijoje, Japonijos kolonizacijos laikais. Jau nuo devynerių metų Oyama pradėjo treniruotis įvairiais rytų kovos būdais.
1938 m. būdamas 15 metų Oyama iškeliavo į Japoniją, kur įstojo į aviacijos mokyklą ir siekė tapti karinio lėktuvo pilotu. Nepaisydamas sunkių gyvenimo sąlygų, Oyama ir toliau mokėsi kovos menų lankė bokso ir dziudo treniruotes.
1947-1948 metais Oyama gyveno atsiskyrėlio gyvenimą kalnuose, kur nuolatos treniravosi ir kūrė savojo kovos stiliaus pagrindus.
1952 metais Oyama išvyko į JAV, kur įvairiais pasirodymais stebino amerikiečius savo sugebėjimais ir jėga.
Grįžęs į Japoniją, savo pirmąjį Dojo (treniruočių salę) Oyama atidarė 1954 metais po atviru dangumi Meijiro kvartale, Tokijuje. O 1956 metais buvo atidarytas pirmasis oficialus Oyamos Dojo viename paprastame pastate už Rikkyo universiteto Ikebukero kvartale, tik pora šimtų metrų nutolusiame nuo dabartinės Honbu vietos. Tais pačiais metais Oyama išrinko savo karate stiliui vardą Kyokushin. Jis davė šį vardą dėl patarlės: „Po tūkstančio dienų treniruočių esi tik pradinukas, po dešimt tūkstančių – meistras“. Ši patarlė jam reiškė „ultimatyvią arba paskutinę tiesą“, kas japoniškai reiškia Kyoku-shin. Dėlto jis nusprendė, kad jo organizacija turi būti žinoma kaip Kyokushinkai.
1964 metais buvo oficialiai atidarytas Oyamos Honbu, kuris stovi Ikeburo kvartale Tokijuje. Daugiau nei 30 metų iki pat Oyamos mirties buvo visi organizacijos reikalai tvarkomi iš šio Honbu. Daugelis pasaulinio garso karate kovotojų ir žinomų karate instruktorių sunkiai treniravosi Kaikan pastate kartu su Sosai Oyama. Oyama padarė savo Kyokushinkai viena iš pačių didžiausių karate organizacijų, kuri turi daugiau nei 50 milijonų narių daugiau nei 100 pasaulio šalių. Jis nepavargdamas keliavo po pasaulį, tam kad platinti Kyokushin ir tam kad pats instruktuotų treniruočių stovyklose ar entuziastingus moksleivius.
Oyama yra daugelio knygų autorius. Buvo sukurtas ne vienas filmas apie Oyamos gyvenimą, jo treniruotes ir kovas. Japonijoje buvo netgi leidžiami komiksai apie jį ir jis buvo žinomas kaip pats stipriausias tų laikų karate kovotojas.
Iki pat savo mirties 1994 m. balandžio 26 d. Oyama mokė mokinius savajame Dojo Kyokushin technikos ir filosofijos. Mirdamas jis paliko didelį palikimą, pačią didžiausią pasaulyje karate organizaciją. Oyamos mirtis privedė iki politinių ir kultūrinių pokyčių Kyokushin pasaulyje, kuris be charizmatiško ir stipraus visų gerbiamo Oyamos suskilo į atskiras grupes. Kai Sosai Oyama mirė, buvo pranešta, kad paskutinė Oyamos valia visa IKO (International Kyokushinkai Organisation) valdžia turi atitekti Shihan Shokei Matsui ir daugelis akceptavo šį sprendimą. Po kelių mėnesių išaiškėjo, kad testamentas buvo pasirašytas tik liudininkų, o ne paties Oyamos. Didžiausia problema buvo ta, kad liudininkai ir buvo testamente paminėtos personos. Tai privedė iki to, kad buvo labai stipriai suabejota tikrąja velionio valia, o ginčas dėl paveldėjimo teisių persikėlė į teismus. IKO skilimas buvo neišvengiamas. Shihanų nuomonių skirtumas buvo per didelis todėl Kyokushinkai organizacija suskilo į tris dideles ir kelias mažesnes grupes. Kai kurie Shihanai buvo jau nuo IKO atsiskyrę dar būnant Oyamai gyvam ir plėtė savo nuosavas organizacijas bei tobulino savo Karate stilius. Kyokushin šeima išsiskyrė ir deja dalinai susipyko, bet tiek karate, tiek filosofija, kuriuos ištobulino Sosai Oyama išliks dar ilgai ir rodys kelią daugeliui pasaulio karate kovotojų.